Váš přítel je náš přítel...

jsme tu pro Vás

Odčervování a vakcinace štěňat a dospělých psů

Štěně by mělo být poprvé odčerveno ve věku 14 dnů a následně by se mělo odčervovat každých 14 - 21 dní až do věku 2 měsíců. Poté by se mělo odčervovat do věku půl roku každý měsíc. Následně se doporučuje pejska v průběhu života odčervovat přibližně 2x do roka.

Odčervování provádíme pastou nebo tabletkou, a to dle aktuální hmotnosti.

První vakcinace štěněte by měla být provedena ve věku 6 - 8 týdnů. Jedná se o vakcinaci proti psince a parvoviróze. Následuje přeočkování za 2 - 3 týdny, kdy se jedná o očkování opět proti psince, parvoviróze a navíc i proti infekčnímu zánětu jater (hepatitidě) a parainfluenze. Poté následuje další přeočkování za 3 - 4 týdny, avšak pejskovi v té době musí být minimálně 3 měsíce. Mezi 3. a 6. měsícem věku by měl být pejsek zároveň naočkován i proti vzteklině, která je jako jediná vakcinace ze zákona povinná.

Poté se chodí s pejskem každý rok na přeočkování.

Odčervování a vakcinace koťat a dospělých koček

První odčervení koťátka provádíme ve věku 2 - 3 týdnů a poté odčervení několikrát po 14 dnech zopakujeme. Odčervování dospělých koček se provádí podle toho, zda je kočička trvale doma nebo zda chodí ven. Kočky, které jsou trvale v domácnosti, nechodí ven a nekrmí se syrovým masem, stačí odčervovat 1x za rok. Naopak kočky, které chodí ven, bychom měli odčervovat 3 - 4x do roka.

První očkování koťátka je možné provést v 8. - 10. týdnu věku a poté následuje za 3 - 4 týdny přeočkování. Následně se chodí s kočičkou na očkování každý rok.

Pravidelná kompletní vakcinace prováděná každoročně zahrnuje vakcinaci proti panleukopénii, herpesviróze, kaliciviróze, případně proti chlamydióze a vzteklině.

 

Objednejte se:

Kontakt:   +420 469 622 328

Omlouváme se, pokud nestíháme zvedat telefony.